Jak může vina způsobit obezitu?

Ano, čtete naprosto správně…vina a neodpuštění a nedořešené minulé vztahy či konflikty mohou být obrovskou příčinou naší špatné životosprávy a tzv. zajídání našeho špatného psychického stavu a absence dobrého pocitu ze života.

Pocit viny..cituji z naprosto úžasné knihy paní Ley Paulínové Naděje bez hranic, kde popisuje tento pocit jako jakýsi citový dluh vůči někomu nebo něčemu. Vždy siganlizuje tento dluh určitou disharmonii a ta je vždy neslučitelná s vnitřním klidem.

Jak se této disharmonie zbavíme?

1. Úpravou jídelníčku- zaměříme se na vyšší objem obilovin, bílkovin a zeleniny v našem jídelníčku, omezíme přemíru konzumace cukru,kávy, slazených limonád a převážně energetických nápojů,které nemají se zdravým životním stylem a dostatkem přirozené energie nic společného.

2. Ten koho trápí pocity viny si potřebuje uvědomit, že skutečná vina snad ani neexistuje.Člověk sice udělá chybu, ale panebože pochopme nikdo nic nedělá záměrně…Chyby děláme na základě nedostatku informací, z nedostatku znalosti a zkušenosti, pochopení nebo vůle. Občas vyvádějí hlouposti,ale většínou ne se zlým úmyslem.

3. Akceptujte své pochybení nebo pochybení druhého a odpusťe nejdřív sobě a potom druhé osobě.

4.Pocit viny nás jako vnitřní konflikt velmi zaměstnává a nezbývá nám většinou energie na změny, které jsou nutné k tomu, aby byl člověk šťastný, zdravý a spokojený.

Přeji Vám všem krásný večer a chvillku na zamyšlení

Martina Mikšíková

 

Jak může vina způsobit obezitu? Recipe

By admin Published: 8 června, 2012

  Ano, čtete naprosto správně...vina a neodpuštění a nedořešené minulé vztahy či konflikty mohou být obrovskou příčinou …

  Ingredients

   Instructions

   1. Popište tento krok
    Příspěvek byl publikován v rubrice Články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *