Jak zdravě mlsat a přitom hubnout?

Taky máte rádi sladké? A léčíte se s cukrovkou nebo nemůžete z důvodů,že by vaše ručička na váze neukazovala pěkná čísla:)…nevadí dnes si povíme pár zajímavých tipů jak mlsat a přitom nepřibrat.

Když jsem měla atopický ekzém ve 13 letech tak jsem přemýšlela zda se mi vyplatí sníst čokoládu, abych se potom min. 2 dny drbala a svědilo mě  celé tělo:)…tak jsem se naučila hledat zdravé alternativy čokolády a hle našla jsem… KAROB.. kde jej najdeme a jak jej používáme?

V obchodech se zdravou  výživou, kde v současnosti můžete karobový prášek koupit, vám řeknou, že se jedná o tzv. přírodní čokoládu.

Odkud se bere ten aromatický prášek, ne nepodobný kakau, který tak sladce aromaticky voní? Vůně, je také jeden ze smyslů,který naplníme při vychutnávání si čokolády:) a tento smysl je v tomto případě velmi spokojen:).

Pochází z rohovníku (Ceratonia siliqua), což je subtropický, stále zelený strom nebo keř, který je pěstován ve Středozemí pro své plody. Těmito plody jsou tlustostěnné, po dozrání tmavohnědé 10 až 30 centimetrů dlouhé lusky, které se tvarem podobají malým rohům.

Karob má vysokou nutriční hodnotu, dobré fyzikálně-chemické vlastnosti a přijatelnou cenu. Je hodně využitelný pro bezlepkovou dietu, protože karobová moučka je od kakaa k nerozeznání a i „bezlepkáři“ si rádi pochutnají na tradiční bábovce. Takže žitnou mouku,karob, soj.mléko, špetka cukru trochu oleje a sníh z bílků  zamíchat, upéct a je to:). Pečte, smažte,vařte a posílejte recepty:). Krásné léto všem

 

Bc.Martina Mikšíková

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *